صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

سومين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان

سومين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي

به گزارش روابط عمومي سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  قم، مهندس رضوی  در سومين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان كه در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداري برگزار شد بر لزوم هماهنگی و وحدت رویه در اجرایی شدن مصوبات جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تاکید کرد.

دبیر ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان در این جلسه که با حضور اعضای جلسه ستاد تشکیل شده بود در ابتدای این جلسه  به ارائه گزارش اجرایی شدن مصوبات جلسه گذشته ستاد از تاخیر ارسال گزارشات اجرایی شدن مصوبات  برخی دستگاه ها گلایه  کرده و گفتند سرعت عمل  در انجام مصوبات جلسه و ارائه گزارش های به موقع به دبیرخانه  این ستاد، تصمیم گیری ها و جهت دهی های  جلسات را دقیق تر  می کند .

سيد مهدي صادقي استاندار  قم  در این جلسه طي سخناني به تبعات و پيامدهاي مثبت و منفي خروج امريكا از توافق برجام تصريح كرد: اين خروج اگر چه مشكلاتي را به همراه داشته است اما اعتبار بين المللي كشور را افزايش داده است. و دستگاه ها بايد برنامه ريزي خاصي را براي شرايط جديد پيش آمده داشته باشند.

صادقی با اشاره به برگزاری جلسه با معاون اقتصادی وزارت اطلاعات برای تحلیل شرایط پیش رو اضافه کرد: به هر حال شرایط سختی در پیش داریم و هر قدر که آمادگی برای روبه رو شدن با شرایط را بیشتر کنیم با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار می‌تواند استان قم را از خطرات اقتصادی مصون کند، گفت: مسیر طولانی جذب سرمایه‌گذار را باید سهل سازی کرد تا اعتماد عمومی نسبت به سرمایه‌گذاری ایجاد شود و در شرایط تحریم موانع و قوانینی وجود دارد که می‌تواند ما را در مسیری که داریم کند یا متوقف کند. این موانع باید شناسایی شود

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ضرورت حركت پرشتاب دستگاه ها در مسير تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي گفت: بايد با برداشت واحد از موضوع، برنامه ريزي مشخصي را براي اين حوزه داشته باشيم.
استاندار قم حمايت از سرمايه گذاري و بهره وري را دو مؤلفه اصلي اقتصاد مقاومتي عنوان و خاطرنشان كرد: توجه به سرمايه گذاري در حيطه مسؤليت خود و داشتن نگاه بهره ورانه به امور، مي تواند زمينه را براي برخورداري از يك شرايط منطبق بر اقتصاد مقاومتي فراهم نمايد.
صادقي با بيان اين كه در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي بايد تلاش و همت همه ما جذب سرمايه گذار و جلب اعتماد او باشد، افزود: اين مهم كار ساده اي نيست و بايد مسيرهاي سخت و دشوار براي سرمايه گذاران را سهل و آسان كرد.

وی با اشاره به اهمیت تلاش مدیران بیان کرد: اینکه ما مقید شویم تا تکلیفی در این زمینه برای ارتقای سطح اقتصاد کشور و استان برای خود در نظر بگیریم بسیار مهم‌تر از نتیجه است.

معاون توسعه هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع  استاندار قم نيز در اين جلسه طي سخناني با اشاره به ضرورت آسيب شناسي از اقدامات و برنامه هاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان گفت: فعاليت ها و اقدامات دستگاه ها بايد منطبق بر سياست ها و اهداف اقتصاد مقاومتي باشد.
غضنفري افزود: كارگروه هاي ذيل ستاد اقتصاد مقاومتي استان بايد به معناي واقعي شكل بگيرند و برنامه ها و عملكردها نيز بر مبناي اقتصاد مقاومتي تعريف و اجرا شوند.
وي همچنين با اشاره به تدوين سند اشتغال استان، توليد محوري را يكي از ويژگي هاي اين سند عنوان و خاطرنشان كرد: اشتغالي پايدار است كه متكي بر توليد باشد

 


١٣:٤٠ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٥١    /    تعداد نمایش : ٥٩٨










سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم