صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

دومین جلسه اقتصاد مقاومتی ذیل کارگروه اجتماعی فرهنگی اقتصاد مقاومتی

دومین جلسه گفتمان اقتصاد مقاومتی ذیل کارگروه اجتماعی فرهنگی اقتصاد مقاومتی استان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،دومین جلسه  گفتمان اقتصاد مقاومتی ذیل کارگروه اجتماعی فرهنگی  اقتصاد مقاومتی استان با دستگاه های متولی فرهنگ استان در سازمان  مدیریت و برنامه ری در سازمان تشکیل شد .

در این جلسه که با موضوعیت بررسی و شناسایی پتانسیل های موجود در عرصه فرهنگی مذهبی استان برای توسعه اقتصاد فرهنگ و گفتمان مقاومتی تشکیل شده بود  نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان حضور داشتند .

در ابتدای این جلسه  شاکر آرانی معاون آمارواطلاعات سازمان ضمن تشریح لزوم و ضرورت تشکیل جلسه بر الزامات قانونی دستگاه های اجرایی برای اجرایی شدن دستور العمل های ستاد اقتصاد مقاومتی تاکید کرده و بیانکرد: قم همیشه به عنوان خط مقدم عرصه فرهنگ در انقلاب اسلامی بوده و در بحث اقتصاد مقاومتی نیز باید به کانون و الگوی مناسب برای  ادارات و سازمان های کشور تبدیل شود.

حجت السلام نجاریان معاون تبلیغات اسلامی استان قم در این جلسه با بیان توانایی ها و ظرفیت های خوب  ائمه جماعات مساجد و خادمین هئیات مذهبی استان اظهار داشت:  جامعه مذهبی بر ضرورت و نیاز توسعه و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی واقف هستند ولی به دلیل کلی نگری و عدم آموزش های مصداقی در این زمینه متاسفانه تلاش ها و گفتمان های مطلوب صورت نپذیرفته  که امیدواریم با همکاری سازمان های ذیربط آموزش ها تخصصی در این زمینه بتوانیم به مبلغین و ائمه جماعات تا قبل از آغاز ایام محرم داشته باشیم .

حجت السلام  احدی معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در این جلسه ضمن بر شمردن فعالیت های این دستگاه در خصوص اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد در زمینه طرح های عمرانی اداره اوقاف امور خیریه تلاش های خوبی را برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی انجام داده است که از جمله آن اهتمام در ایجاد  صفحه های خورشیدی برای تولید برق در بقاع متبرکه نام برد که از این طریق علاوه بر کاهش چشمگیر مصرف برق بخشی از هزینه های این اماکن نیزتامین می شود.

در ادامه این جلسه مهندس گلچین از بسیج سازندگی استان قم به بر شمردن برنامه های  بسیج در خصوص آموزش و تقویت نیرو های بسیج برای  رشد و آگاهی  این مجموعه  در راستای اقتصاد مقاومتی نام برد و به معرفی برخی از نشریات بروشور هایی که در این زمینه تهیه شده اشاره نمود.

  نماینده صنعت معدن و تجارت خط مقدم بودن فروشگاه های سطح شهردرخصوص تبلیغ چهره به چهره برای محصولات ایرانی با کیفیت را یادآورشد و افزود: آموزش های توجیهی برای فروشندگان کالا، از راهکارهای خوبی است که می توان با هزینه کم  منجر به توجیه عرضه کنندگان محصولات گردد . وی از تشکیل تیم تخصصی تولید محتوی برای اقتصاد مقاومتی  در اداره کل صنعت معدن و تجارت یاد کرد و اعلام آمادگی نمود که برای برگزاری جلسات آموزشی می توانند این منابع را در اختیار اقشار مختلف قرار دهند.

سجادی با اشاره به این نکته که استقبال و مصرف کالاهای ایرانی در قم رشد خوبی نسبت به سایر استان های کشور داشته گفت :اگر این فرهنگ سازی در مدارس ترویج و آموزش داده شود قطعا به نتایج مطلوبی دست خواهیم یافت.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های صنعتی قوی استانی در بحث فرهنگی بیان کرد می بایست متولیان عرصه فرهنگ استان نسبت به تبلیغ کالاهای فرهنگی داخلی در مساجد و هیئات  اقدام کنند و ضرورت این بحث را تبین نمایند . وی افزود ایام محرم و اعیاد پیش رو فرصت مناسبی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالاهای تولید داخل است .


١٠:١٠ - پنج شنبه ١١ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٨٩    /    تعداد نمایش : ٤٠٣


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم