صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

موانع هفت خان رستم که برسر راه سرمایه گذاران گذاشته ایم،

رئیس سازمان برنامه وبودجه قم گفت: موانع هفت خان رستم که برسر راه سرمایه گذاران گذاشته ایم

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت به نقل از  خبرگزاری ایرنا، سید حسن رضوی دوشنبه شب در نشست راهبردی «مساله زیارت، زیربنای آینده شهر قم»، افزود: موانع سرمایه گذاری باید به تسهیل گری تبدیل شود تا بتوانیم از ظرفیت های بخش خصوصی بهره برداری بیشتر و بهتری داشته باشیم.
وی اضافه کرد:تسهیل گری درقوانین و ضوابط می تواند راهگشا و نتیجه بخش باشد، ولی دولت به تنهایی نمی تواند در این زمینه نقش موثر ایفا کند.
وی ادامه داد: دراستان قم باید اختیارات بیشتری به استانداران و پارلمان محلی که شورای برنامه ریزی و توسعه استان است، واگذار شود تا بتوانند موانعی که در دستورالعمل های ملی است، رفع کنند.
رضوی افزود: این مساله موجب می شود کارها با سرعت بیشتری پیش رود و نتیجه بخش باشد و در این صورت می توانیم نتیجه گرایی و عمل گرایی را از مسئولان استان ها مطالبه نماییم.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه های توسعه پنجم و ششم، به دلیل بی توجهی به تسهیل گری، توفیقی در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نداشتیم.
وی درادامه گفت: زیارت مهمترین مساله برای برنامه ریزی درشهر قم است که اگر مورد بی توجهی قرارگیرد، ساختار گردشگری و زائرپذیری نمی تواند آنچنان که مورد انتظار است، رشد کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که قم شهری خدماتی است، افزود: 55 درصد شکل و چارچوب شهر قم خدماتی است که می تواند در اختیار زیارت باشد و برنامه های افق 1404 و1420، قم را شهری گردشگری با محور زیارت در نظر گرفته است.
وی افزود:در یک دهه گذشته شرایط، رویکردها و زیرساخت های استان قم در زمینه تسهیلات تغییر زیادی داشته است، ولی در شان زائر نیست و باید بهبود یابد.
وی اضافه کرد: برنامه ریزی در این راستا باید به نحوی باشد که سرعت مناسب برای رسیدن به توسعه شهر قم با زیربنای زیارت را پوشش دهد.
رضوی افزود: زیارت و گردشگری به مفهوم مباحثی که در طول 2 دهه گذشته دنبال نمودیم، نمی تواند پاسخگوی همه نیازها باشد و توسعه قم در حفظ صنعت موجود و گردشگری زیارت است.

 


١٢:٣١ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٩٩    /    تعداد نمایش : ٣٤١


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم