صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

چهارمین جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي

چهارمین جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قم

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: چهارمین جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قم در روز  دوشنبه 29/5/97 در سالن جلسات امام جواد استانداری قم به ریاست استاندار و دبیری مهندس رضوی ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس رضوی ضمن تبریک عید قربان به اعضای جلسه ؛ با ارائه گزارشی از جلسات  برگزار شده کارگروه های  تخصصی عمرانی و زیربنایی و کارگروه تخصصی تولید و اشتغال پرداخت. وی در این جلسه پروژه های اقتصاد مقاومتی سال 97 استان  را معرفی نمود که مورد تصویب اعضای ستاد قرار گرفت .

آقای رضوی درا ین جلسه با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی(سران سه قوه) در خصوص واگذاری پروژها ،اظهار  امید واری کردند که دستگاه های اجرایی استا ن از این دستورالعمل بهره برداری موثری در واگذاری پروژه های استانی داشته باشند

آقای صادقی استاندار قم در این جلسه بر ضرورت تسريع در اتصال راه آهن سراسري به منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان تاكيد كردو اظهار داشت: منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان به عنوان منطقه حساس و مهم در مرکزیت جغرافیایی کشور می تواند به بندر خشک ایران و مركز تبادلات تجاري تبديل شود.
وی با بیان این که اين منطقه ویژه اقتصادی یک موضوع ملی است و صرفا بحث قم مطرح نیست‌ افزود: برای توزیع، جمع آوری و ترانزیت کالا نیز اين منطقه از ظرفیت های بسيار خوبي برخوردار است
استاندار قم ادامه داد: اجرای طرح اتصال راه آهن سراسري به منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان یک کار بزرگ و سرمایه گذاری مطمئني براي راه آهن جمهوري اسلامي تلقی مي شود‌.
صادقي همچنين پیش بینی انتقال سه میلیون تن بار در مرحله نخست این طرح را مورد توجه قرار داد و گفت: ظرفیت انتقال بار خیلی بیشتر از این است و اجراي اين طرح می تواند به افرایش حجم انتقال بار در خطوط ریلی کشور کمک زیادی کند.


در ابتدای این جلسه مدیرکل صنعت معدن و تجارت به ارائه گزارش ستاد تسهیل و رونق تولید استا ن پرداخت و پس از آن مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،گزارشی از عملکرد کارگروه اشتغال استان ارائه  نمود.


٠٨:١٦ - سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٢٤    /    تعداد نمایش : ٤٣١


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم