صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست خبری در محل خانه مطبوعات استان قم

نشست خبری مهندس رضوی با خانه مطبوعات استان قم

مهندس رضوی سه‌شنبه13شهریور 97 نشست خبری را  در محل خانه مطبوعات استان قم با خبرنگاران استانی برگزار کرد

 در این نشست که به دعوت خانه مطبوعات استان قم برگزار  شد بود خبرنگاران  از موضوعات و  مسائل استان پرسش و گفتگو کردند

مباحثی همچون پروژه های عمرانی نیمه تمام استان ، واگذاری طرح های  عمرانی به بخش خصوصی، منو ریل و عبور قطار ملی از استان قم ،اولویت های اقتصادی قم  برای سرمایه گذاری و..از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم در این نشست گفت: حدود ۶۰۰ طرح نیمه تمام در استان قم وجود دارد که به دنبال جذب سرمایه گذار و به اتمام رساندن آن ها از طریق واگذاری به بخش غیردولتی هستیم.

وی بیان کرد: در استان قم نیز به پیروی از برنامه کلان کشور، شفاف کردن بودجه اتمام طرح های نیمه تمام و واگذاری آن به بخش عمومی و خصوصی و بحث اشتغال در قالب کارگروه اشتغال دنبال می شود.

وی با اشاره به اهمیت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان، ادامه داد: بیش از ۴۰ جلسه در طول سه سال گذشته با ۱۵۰ مصوبه در قالب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم مطرح شده و ۸۰ طرح نیز به مرحله اجرا رسیده است.

رضوی گفت: اعتبارات استان قم به دلیل تک شهرستانی بودن، کم و جزو استان های آخر کشور است اما مسئولان برای توسعه این استان، اعتبارات دیگری همچون اعتبارات ملی و شناور را به قم اختصاص می دهند.

وی افزود: طرح هایی در حوزه های آب رسانی، گاز رسانی، توسعه راه های مواصلاتی و سایر امور در استان قم انجام شد که اعتبارات ملی برای به سرانجام رسیدن آن ها نقش موثری داشت.
وی با اشاره به این که حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اتمام طرح های نیمه تمام استان نیاز است، ادامه داد: بسیاری از این طرح ها به خصوص در بخش آب و فاضلاب، کشاورزی، ورزش و تولید برق برای تکمیل شدن دارای توجیه اقتصادی است و می توان با جذب سرمایه گذار و حضور بخش خصوصی، آن ها را به سرانجام رساند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم بیان کرد: همچنین طرح های نیمه تمامی در قم وجود دارد که برای سرمایه گذار جاذبه اقتصادی ندارد از جمله مونوریل که دولت تمایل به ادامه آن ندارد و بخش خصوصی نیز حاضر به انجام آن نیست.


٠٩:١٣ - چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٥


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم