صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

بخشنامه نحوه جبران افزايش قيمت ارز در طرح‌هاي عمراني ابلاغ شد

نحوه جبران افزايش قيمت ارز در طرح‌هاي عمراني ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشي از افزايش قيمت ارز در پيمان‌هاي ريالي فاقد تعديل تدوين و از سوي رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور ابلاغ شد.
تلاش ۴ ماهه معاونت فني و زير بنايي سازمان برنامه و بودجه كشور در تنظيم بخشنامه‌هاي جبران آثار افزايش قيمت ارز در پيمان‌هاي فاقد تعديل با جلب همكاري دستگاه هاي اجرايي و  شوراي هماهنگي تشكل‌هاي فني مهندسي به نتيجه رسيد.
يكي از مشكلات نوسان قيمت ارز كه از اواخر سال ۹۶ شروع شد و همچنان ادامه دارد باعث شد تا بسياري از قراردادهاي پيمانكاري طرح‌هاي عمراني كه امكان تعديل نداشتند و اصطلاحا هزينه قرارداد آنها فيكس است با نگراني و مشكلاتي روبرو شوند.
اين مشكلات تا جايي پيش رفت كه بسياري از طرح‌ها با توقف روبرو شده و افزايش هزينه‌ها پاسخگوي اجراي طرح‌هاي عمراني نبود. با توجه به اينكه پروژه‌هاي عمراني دستگاه‌ها با برآورد قيمت‌هاي سال ۹۶ و ۹۷ امكان اجرا ندارد مسئولان براي رونق و عملياتي شدن طرح‌ها راهكار آن را تهيه كردند.
بدين منظور سازمان برنامه و بودجه كشور افزايش نرخ ارز را به عنوان تورم فرضي در قراردادها لحاظ كرده تا بتوان افزايش هزينه‌ها را جبران كند.
در حقيقت دولت مابه التفاوت ناشي از افزايش قيمت ارز در طرح‌هاي پيمانكاري كه امكان تعديل ندارند را با دستورالعمل جديد تعديل خواهد كرد.
متن كامل  دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشي از افزايش قيمت ارز در پيمانهاي ريالي فاقد تعديل دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشي از افزايش قيمت ارز در پيمانهاي ريالي فاقد تعديل  را دريافت كنيددانلود فايل : 4525.pdf ( 1625KB )


٠٧:٥٤ - يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٠


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم