صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي

در جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي به رياست دكتر روحاني مطرح شد

شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سه قوه در جلسه روز شنبه، موضوعات مرتبط با كليات منابع و مصارف بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور را با تاكيد بر توجه به نيازهاي مردم به ويژه اقشار كم درآمد ، بررسي كرد. 
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، در اين جلسه كه با حضور رؤساي قواي مقننه و قضاييه و به رياست حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني تشكيل شد، مباحث پيرامون بودجه سال ۹۸ با سه رويكرد اصلي، اطمينان از تامين كالاهاي اساسي مردم با ارز دولتي ، اصلاح و افزايش حقوق شاغلان و بازنشستگان و حمايت از توليد و اشتغال و تكميل طرح‌هاي نيمه تمام با مشاركت مردم و بخش خصوصي پيگيري شد.
شوراي عالي هماهنگي اقتصادي همچنين در اين جلسه تصويب كرد كه چك‌هاي تضميني بانكي جديد، قابل ظهرنويسي و انتقال به غير نباشند.
بر اساس اين مصوبه، با هدف افزايش شفافيت در مبادلات بانكي و مبارزه با پولشويي، مقرر گرديد كه در چك‌هاي تضميني جديد بانكي نام ذي نفع به همراه كد ملي متقاضي درج شود و قابل انتقال به ديگري نباشد.
اين تصميم مي‌تواند به شفافيت بيشتر و مبارزه با پولشويي كمك كند و گردش مالي درست و شفاف و هدف‌گيري نقدينگي كشور در جهت توليد ارزش شكل بگيرد.
در جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي همچنين براي نقد كردن چك‌هاي موجود يك فرصت يكماهه در نظر گرفته شد و انتقال اين چك ها به غير، اعتبار نخواهد داشت و از بانك مركزي خواسته شد كه دستورالعمل اجرايي اين مصوبه را به بانك‌ها ابلاغ نمايد.


٠٨:٤٦ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٢


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم