صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان برگزار شد

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان  برگزار شد

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان با حضور آقای امیر آبادی نماینده مردم قم در مجلس  و سید محمدرضا هاشمی  سرپرست استانداري قم در سالن جلسات امام جواد استانداری برگزار شد .در ابتدای این جلسه که با دبیری مهندس رضوی ریس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شده بود ، سرپرست استانداري قم با اشاره به 128 ميليون دلار صادرات خارجي استان قم در 8 ماهه ي نخست سال جاري، از افزايش ارزش صادرات استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان از  استانداری قم،  سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداري قم در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان قم طي سخناني با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر مردمي كردن اقتصاد مقاومتي اظهار داشت: رسانه ها و دستگاه هاي فرهنگي وظيفه ي ترويج فرهنگ استفاده از كالاي ايراني را به عهده دارند.
هاشمي گفت:‌ طبق نظرسنجي در سال 96، 57 درصد مردم راغب به خريد كالاي توليد داخل و 34 درصد اولويت شان خريد كالاي داخلي بوده است و 9 درصد از مردم هم برايشان تفاوتي نداشته است.
وي در ادامه با بيان اينكه از ابتداي سال تا آبانماه 128 ميليون دلار و به وزن 117 هزار تن صادرات از استان قم داشته ايم گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته كه 114 ميليون دلار و به وزن 86 هزار تن صادرات را تجربه كرده بوديم، در بحث ارزي پيشرفت خوبي داشته ايم.
سرپرست استانداري قم همچنين به تدوين سند اشتغال سال 97 در استان قم اشاره كرد و گفت:‌بايستي ضمن تحقق بخشي به تعهدات دستگاه هاي اجرايي، براي تدوين سند اشتغال سال 98 نيز از همين حالا برنامه ريزي شود.
هاشمي بازديد از واحدهاي صنعتي نيمه فعال و بررسي مشكلات آنها را نيز مورد تاكيد قرار داد و تصريح كرد:‌ اولويت مسئولان استان حفظ و تثبيت اشتغال است و براي اين مهم بايد تلاش شود.
وي با بيان اينكه متقاضيان دريافت تسهيلات بانكي نبايد معطل بمانند خاطرنشان كرد: بايستي پرونده هاي سرمايه گذاران متقاضي تسهيلات در اسرع وقت بررسي و در صورت امكان روند اعطاي وام در كوتاه ترين زمان ممكن انجام شود.
در اين جلسه مصوب گرديد مشكلات دو واحد در حال توليد انرژي برق با ظرفيت 50 مگاوات پيگيري و تا پيش از تابستان سال آتي در مدار قرار بگيرند.


١٢:٥٢ - يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٦٤


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم