صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

چهارمين جلسه كميته تخصصي اقتصاد مقاومتي برگزار گرديد

چهارمين جلسه كميته تخصصي اقتصاد مقاومتي برگزار گرديد

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم: چهارمين جلسه كميته تخصصي اقتصاد مقاومتي ساعت 30/ 8 صبح روزسه شنبه 7/2/95در محل سالن جلسات سازمان مديريت و برنامه‌ریزی استان قم با حضور مديران دستگاه‌های اجرايي تشكيل گرديد.

در ابتداي اين جلسه جناب آقای امانی معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم گزارشي از مباحث جلسه‌ی مشترك روسا و مديران سازمان مديريت و برنامه‌ریزی كشور و استان‌ها در تاريخ 25/1/95 در خصوص مباحث اقتصاد مقاومتي ارائه کردند.این مقام آگاه اولویت‌های اول اقتصاد مقاومتي در راه‌اندازی توليد و واگذاري پروژه‌های عمراني و ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي دانست و افزود .در خصوص راه اندازی واحدهای تولیدی طرح هایی ارئه شد که میتوان به اعطای تسهیلات به این واحدها و توافق با سیستم بانکی کشور برای واحدهایی که در لیست سیاه بانک ها قرار دارند و اختصاص اعتبارات ویژه یارانه سود این تسهیلات اشاره کرد.در بخش کشاورزی برنامه هایی برای هر استان از سوی وزارت کشاورزی تدوین شده است. بازار فروش،کمبود نقدینگی، مالیات،فرسودگی ماشین آلات،تامین مواد اولیه،مشکلات کارگری و بیمه،قیمت تمام شده ومشکلات زیر بنایی از جمله مشكلات گریبانگیر بخش تولید مي باشد.

جمعا 6000 پروژه ملي و 75 هزار پروژه استاني نیمه‌تمام در سطح كشور وجود دارد. دولت برنامه واگذاري 20 درصد از اين پروژه‌ها در سال جاري را دارد. تاكنون1750  پروژه استاني قابل واگذاري از سوي استان‌ها معرفي شده است.

در ادامه‌ی جلسه شركت آب و فاضلاب شهري گزارشي از اقدامات و برنامه‌های خود در زمينه اقتصاد مقاومتي تشريح نمود.

ارتقاي ظرفيت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب از 69 به 119هزارمترمکعب و ارتقاي ظرفيت تصفیه‌خانه‌های آب از 2800 به 4600 ليتر بر ثانيه، پايين بودن پرت آب (18 درصد) نسبت به ميانگين كشوري (26 درصد)، جذب تسهيلات بانك توسعه اسلامي و تأمین مالي به روشboo براي اجراي پروژه‌هاي شركت و استفاده از ظرفیت‌های توليدي داخل كشور و نيز اعمال مديريت در جهت مديريت مصرف و تقاضا، مديريت سبز و اصلاح فرايندها و توسعه دولت الكترونيك از جمله موارد اين گزارش بود.

 

در خاتمه مقرر شد براي عملياتي كردن تصميمات و استفاده بهتر از نظرات دستگاه هاي مشترك سه كارگروه زيربنايي ، توليدي و اقتصادي و فرهنگي و اجتماعي ذيل كميته تخصصي اقتصاد مقاومتي تشكيل شود.


١١:٥٥ - دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٢٢٠    /    تعداد نمایش : ٩٣٨


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم