صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

پنجمين نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي

پنجمين نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي

به گزارش واحد روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قم -پنجمين نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي با حضور استاندار محترم و اعضاي ستاد فرماندهي روز دوشنبه  در سالن
 امام جواد(ع) برگزار گرديد.دراين جلسه  ابتدا گزارش فعاليت هاي صورت گرفته سپاه پاسداران قم از اقتصاد مقاومتي در استان مطرح شد پس از ارائه گزارش مهندس رضوي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قم به اين مهم اشاره داشتند كه استفاده از ظرفيتهاي خالي استان در خصوص چرخه توليد در مشاغل خانگي روستايي مد نظر قرار گيرد همچنين كارآفريني و مشاركت آحاد جامعه از اهداف اصلي اقتصاد مقاومتي است كه سپاه در چارچوب حمايت از مشاغل كوچك به ان پرداخته است .
پس از ارائه نقطه نظرات و نكات مطرح شده استاندار محترم قم اظهار داشتند :با مشکلاتی که در مباحث تئوریک و ذهنی وجود دارد هنوز تمرکز ما روی بحث اقتصاد مقاومتی و ماهیت واقعی آن قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه نکات بسیار خوبی در این جلسه مطرح شده، گفت: برای اینکه تصمیم گیری‌ها صورت بگیرد باید این مباحث در کارگروه‌هایی مطرح و دنبال شود.

استاندار قم افزود: چیزی که سازمان‌ها و ادارات باید انجام دهند این است که  توسط تیم و یا کارگروهی بررسی کنند که چه اقدامی در روند کاری خود می‌توانند انجام دهند تا نسبت به این موضوع تسریع  ایجاد شود و عوامل ایستایی و مزاحم از بین بروند.

وی تصریح کرد: در این راستا باید ادارات و سازمان‌ها گزارشی به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه دهند.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تصمیم سازی‌ها باید در کارگروه‌ها صورت بگیرد، گفت: امروز دو کارگروه هماهنگی امور تولیدی و اقتصادی و کارگروه هماهنگی عمرانی و زیربنایی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در استان واحدهای متوسط و خرد بسیاری وجود دارد، افزود: از آن جایی که اقتصاد خرد ما تأثیر جدی در مشاغل خانگی و صنایع دستی دارد، آنچه در عرضه محصولات می‌تواند به نقش تربیت تولید و اشتغال کمک کند بازارچه‌های فروش و عرضه آن است که باید در کارگروه‌ها بحث و چاره اندیشی شود.

استاندار قم ادامه داد: این موضوع باید از چارچوب اداری و سازمان‌های دولتی بیرون آید و آحاد مردم نسبت به این موضوع بر اساس آگاهی مشارکت داشته باشند.

وی تأکید کرد: باید با جلسات آموزشی و توجیهی در افراد ایجاد انگیزه شود تا فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در جان و فکر آنها نقش ببندد.

صادقی گفت: اکنون اگر قرار باشد ما در بحث اقتصاد مقاومتی با مقررات و استدلال موانعی را ایجاد نماییم این چیزی را تغییر نمی‌دهد و مشکل را حل نمی‌کند البته ما نمی‌گوییم که بی نظمی وجود داشته باشد و چهارچوب دار نباشد.


١١:٤٦ - سه شنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٢٤٦    /    تعداد نمایش : ١٠٣٩


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم