صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه كار گروه آمايش سرزمين عنوان شد لزوم مشاركت فعال دستگاههاي اجرايي جهت تدوين سند توسعه استان

لزوم مشاركت فعال دستگاههاي اجرايي جهت تدوين سند توسعه استان

به گزارش واحد روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قم -دومین جلسه کارگروه آمایش سرزمین،آمار، محیط زیست و توسعه پایدار با موضوع بررسی دستور المعل تهیه برنامه ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی استان به ریاست جناب اقای رضوی رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و با حضور بیش از 50 نفر از مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی روز شنبه بیست ودوم خردادماه برگزار گردید.

جناب آقای امانی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان ضمن تشریح سند برنامه ششم توسعه کشور اظهار داشتند برنامه ششم در استان در دو سطح "برنامه راهبردي توسعه استان" و "برنامه عملياتي توسعه استان"  تهيه و تدوين مي گردد . در برنامه راهبردی توسعه استان بر اساس منابع در اختيار  اعم از ملي ، استاني و ساير  اهداف ترسيم شده و راهبردها ، سياست ها و اقدامات اساسي هر بخش  بر اساس سند تفضیلی برنامه ششم توسعه کشور و با هماهنگی دستگاههای ملي  تدوين می گردد. در اين سطح از برنامه به دنبال اين موضوع هستيم كه دستگاه استاني در ارتباط با دستگاه ملي و منابع استاني يا ملي و يا از هر محلي كه منابع مي گيرد چه فعاليت ها و برنامه هايي را در طول برنامه ششم پيش بيني مي نمايند. لازم به ذكر است در انجام پيش بيني ها با ارتباط با دستگاه ملي سعي گردد پيش بيني ها دقيق و واقعي صورت گيرد. ایشان افزودند این سند پس از تایید در کارگروه آمایش سرزمین،آمار، محیط زیست و توسعه پایدار  براي تاييد نهايي در استان به تصويب شوراي برنامه ريزي و توسعه استان خواهد رسيد.

در این جلسه جناب آقای رضوی رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی با اشاره به اهميت برنامه ششم و ضرورت تدوین برش استانی سند توسعه بر لزوم مشاركت فعال دستگاه هاي اجرايي استان و بهره گیری از  کارشناسان با تجربه جهت تدوین سند توسعه تاكيد نمودند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

لازم به ذکر است برنامه ششم توسعه سومين برنامه اي است كه در راستاي تحقق اهداف سند چشم انداز بيست ساله جمهوري اسلامي که براي دوره زماني 1399-1395 تهيه مي شود. اسناد برنامه ششم در 3 جلد مشتمل بر 12 موضوع فرابخشي و 17 موضوع بخشي به صورت تفصيلي تنظيم گرديده است.مهمترین ویژگی سند برنامه ششم توسعه برش استانی آن است که در هر استان ذیل سیاست های کلان برنامه و اسناد بالادست، تهیه و تدوین برنامه در دو سطح سند توسعه استان و برنامه عملیاتی استان صورت خواهد گرفت.


١٠:١٥ - چهارشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٢٤٧    /    تعداد نمایش : ٨٥٢


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم