صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

رديف‌هاي درآمدي مرتبط با جرائم رانندگي

رديف‌هاي درآمدي مرتبط با جرائم رانندگي در بودجه سال آینده

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشوردر قانون بودجه سال ۱۳۹۷ رديف‌هاي درآمدي مرتبط با جرائم رانندگي شامل دو رديف در جدول شماره پنج است: رديف شماره ۱۵۰۱۰۱ با عنوان «درآمدهاي حاصل از جرايم رانندگي» با پيش‌بيني منابع سه هزار ميليارد تومان و رديف شماره ۱۵۰۱۲۳ با عنوان «درآمد حاصل از جرايم معوق رانندگي» با پيش‌بيني منابع يك‌هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان است. لذا مجموع پيش‌بيني درآمدهاي مرتبط با جرايم رانندگي در سال ۱۳۹۷ معادل چهار هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان بوده است.
در لايحه بودجه سال ۱۳۹۸ به منظور تشويق در پرداخت به موقع جريمه‌هاي رانندگي، بند «و» تبصره ۱۱ در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ حذف شد و رديف درآمدي مرتبط با آن (رديف شماره ۱۵۰۱۲۳) در لايحه بودجه ۱۳۹۸ با رديف ۱۵۰۱۰۱ ادغام شد.
 پيش‌بيني درآمد براي رديف ۱۵۰۱۰۱ در لايحه بودجه سال ۱۳۹۸ معادل چهار‌هزار ميليارد تومان است كه در مقايسه با مجموع پيش‌بيني درآمدهاي مرتبط با جرايم رانندگي در سال ۱۳۹۷ معادل ۱۳ درصد كاهش يافته است. بنابراين، مطالب بيان شده در روزنامه خراسان مبني بر اين‌كه «دولتمردان پيش‌بيني كرده‌اند در سال آينده، ميزان تخلفات رانندگي بايد ۳۳ درصد افزايش يابد و اين يعني، كاهش شاخص‌هاي فرهنگ عمومي جامعه»، در كل نادرست است و همان‌طور كه بيان شد در سال ۱۳۹۸ دولت كاهش ۱۳ درصدي براي درآمدهاي ناشي از جرايم رانندگي را نسبت به سال ۱۳۹۷ پيش‌بيني نموده است.
شايان ذكر است كه در بررسي لايحه بودجه توسط كميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي به منظور تقويت پيشنهاد دولت، ارسال پيامك به متخلفان رانندگي براي تسريع در وصول جرايم رانندگي نيز به ضوابط تبصره‌اي بودجه اضافه شد كه به يقين به تسريع و تحقق در وصول درآمدهاي پيش‌بيني شده كمك خواهد كرد.


١١:٠٩ - سه شنبه ٢ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٢


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم