صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

اعطاي تسهيلات ارزان قيمت به واحدهاي توليدي

پيش‌بيني منابع ۶۵ هزار ميلياردي براي كمك به واحدهاي توليدي

معاون‌رئيس‌جمهوري و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، گفت: در بودجه سال ۹۸ بالغ بر ۶۵ هزار ميليارد تومان منابع براي كمك به واحدهاي توليدي پيش‌بيني شده كه مي‌توان اين منابع را به صورت بلاعوض، وجوه اداره شده و يارانه سود پرداخت در اختيار واحدهاي توليدي قرار داد.
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكترمحمدباقر نوبخت با تاكيد بر اينكه دولت تسهيلات ارزان قيمت در اختيار واحدهاي توليدي قرار مي‌دهد، گفت: در تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۸ بالغ بر ۶۵ هزار ميليارد تومان منابع پيش‌بيني شده است كه مي‌توان اين منابع را به صورت بلاعوض، وجوه اداره شده و يارانه سود پرداخت در اختيار واحدهاي توليدي قرار داد.
وي با بيان اينكه تمام پيش‌بيني‌ها براي اينكه به بنگاه‌هاي كوچك كمك شود در لايحه بودجه سال ۹۸ ديده شده است، افزود: اميدواريم بتوانيم در سال آينده به صورت عملي از اين واحدها حمايت كنيم.
دكتر نوبخت گفت: بين وزارت صنعت و بانك مركزي براي حمايت از بنگاه‌هاي كوچك و زودبازده هماهنگي كامل وجود دارد.
رئيس ‌سازمان برنامه و بودجه كشور با بيان اينكه براي حمايت از بنگاه‌هاي كوچك و زودبازده بين وزارت صنعت و بانك مركزي هماهنگي كامل وجود دارد، ادامه داد: بخش صنعت يكي از بخش‌هاي موجود اقتصاد كشور است و در كنار بخش صنعت، بخش كشاورزي و خدمات نيز وجود دارد كه بانك مركزي بايد بتواند تمامي اين واحدها سرويس ارائه دهد و منابع مالي آنها را تامين كند.
معاون رئيس‌جمهوري تصريح كرد: بانك مركزي تلاش مي‌كند از منابع موجود در كشور استفاده كرده و  توزيع و تخصيص بهينه داشته باشد


٠٩:٣٨ - شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٤


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم