صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه مسولین آموزش دستگاه های اجرایی استان قم

جلسه مسولین آموزش دستگاه های اجرایی

 

جلسه مسولین آموزش دستگاه های اجرایی استان قم با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم در جلسه با حضور مسولين آموزش دستگاه‌هاي اجرايي استان بیان کردند، سرمایه انسانی به عنوان مهمترین سرمایه  وظیفه بهرمندی از سایر سرمایه‌ها را نیز  بر عهده دارد. دکتر نوربخش تاکید کردند در دستگاه اجرایی مسول آموزش رسالت سنگینی دارد و باید از هر نظر(رفتار، برخورد، تلاش و... ) با بقیه افراد متفاوت باشد. ایشان گفت در دستگاه‌های اجرایی باید مدیریت دانش اتفاق بیفتد و تجربیات و دانش به افراد بعدی انتقال یابد تا باعث بهره‌وری در دستگاه شود. دکتر نوربخش بیان داشت: باید یک سری از دوره‌های آموزشی را نیازسنجی نمود و شناخت را نسبت به نداشته‌ها کامل کرد، در نهایت این شناخت نیاز منجر به شناسنامه آموزشی گردد.  این مسول آموزش دستگاه اجرایی است که باید در این زمینه فعال و پویا باشد و لذا اولين گام اين است كه از خودمان شروع كنيم.

در پایان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: باید در دستگاه‌های اجرایی به شیوه‌ای عمل شود که آموزش مورد نیاز کارکنان شناسایی و عملیاتی شده و با توجه به تفاوت دانش و مهارت کارکنان در مقایسه با یکدیگر تبادل لازم در بین آنها برای ارتقاء دانش و تجربه صورت گیرد.

در ادامه مدير مركز آموزش و پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان ضمن تاكيد بر ضرورت و اهميت آموزش اظهار داشتند يكي از مهم‌ترين شاخص‌هاي برتري يك سازمان نسبت به سازمان هاي ديگر سرمايه انساني ماهر و كار آزموده است. ايشان همچنين  بر نيازسنجي آموزشی سال1398 با تاکید بر آموزش هاي شغلي و كاربردي و برنامه ريزي براي اجراي دوره هاي آموزشي مصوب نظام آموزش كاركنان دولت تاكيد كرد. دكتر دلاوري عنوان داشت دستگاه‌هاي اجرايي استان بايد بر اساس بخشنامه‌هاي ابلاغي نسبت به برنامه ريزي و برگزاري دوره‌هاي آموزشی در طول سال اقدام نمايند وي استفاده از ظرفیت و پتانسیل‌های آموزشی بخش غیردولتی را  در سطح استان تاکید نمودند و بیان کردند دستگاه‌های اجرایی استان در برگزاری دوره های آموزشی از مراكز و موسسات آموزشي تاييد صلاحيت شده(دارای مجوز) استفاده نمایند. دکتر دلاوري گفت با توجه به بخشنامه سازمان اداري استخدامي كشور دوره‌هاي آموزشي مديران حرفه اي در سطح استان در همه سطوح صرفاً بايد توسط مركز آموزش و پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري سازمان مديريت و برنامه ريزي استان برنامه‌ريزي و برگزار شود.


١٣:٢٤ - دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٧٧    /    تعداد نمایش : ٣١٨


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم