صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

نوربخش: اهتمام جدی استان برای اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی با مشارکت بخش خصوصی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه­ریزی استان قم، نهمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم با حضور اعضا و رئیس ستاد، عصر شنبه25 اسفند ماه در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد .

نوربخش رئیس سازمان مدیریت و برنامه­ریزی استان و دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در بند اول دستور کارجلسه مبنی بر بررسی و تصویب برنامه­‌های محوری اقتصاد مقاومتی سال 1398 استان اظهار داشت: فارغ از وظایف معمول دستگاه­‌های اجرایی، برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی با مشارکت بخش خصوصی‌مورد اهتمام جدی استان است.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: در سال‌های 95 تا 97 در مجموع 123 طرح اقتصاد مقاومتی تعریف شده که 27 طرح آن با توجه به سیاست­ها و منابع اعتباری تکمیل و به بهره برداری رسیده است.از نظر دبیرخانه از بين پروژه­هاي سال­هاي95 تا 97  سه طرح احداث واحدهای لجستیک حمل و نقل کالا، ساخت کمربندی و آزاد راه قم-سلفچگان-راهجرد واحداث راه دسترسی به دریاچه نمک به عنوان طرح‌های پیشرو اقتصاد مقاومتی نسبت به سایر طرح‌ها از اولویت بیشتری برخوردار است. مقررگردید سایر طرح ها به دلیل عدم تناسب با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان وظایف دستگاه‌های مسئول مورد پیگیری قرار گیرد.

 ازسوی دستگاه‌های اجرایی استان13 برنامه محوري اقتصاد مقاومتی در حوزه‌های گردشگري، کشاورزی، حمل‌‌‌و‌نقل، صنعت و انرژی جهت اجرایی شدن  در سال 98 پیشنهاد شده است كه در جلسه  مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

 


٠٨:٣٧ - دوشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٨١    /    تعداد نمایش : ٣٧٤


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم