صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون سازمان برنامه بودجه کشور با آیت الله مکارم شیرازی

دیدار معاون امورعلمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور با آیت الله مکارم شیرازی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان قم دکتر پوراصغری معاون امورعلمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه 5 اردیبهشت با آیت الله مکارم شیرازی و مدیران حوزه علمیه قم دیدار وگفتگو کرد.

آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات دولت، بر توجه هرچه بیشتر به اقشار ضعیف جامعه تاکید فرمودند و افزودند: در مشکلات و بحران‌های انقلاب همیشه اقشار مذهبی و روحانیت پشتیبان این انقلاب بوده‌اند، لذا ضرورت دارد دولت در این تنگناهای اقتصادی حمایت‌های خود را از این اقشار دریغ نکند و در این مسیر اهتمام ویژه داشته باشد.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اهداف و وظایف حوزه علمیه بر تاثیر گذاری روحانیون در رسیدن به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید داشتند و فرمود: پیشبرد اهداف نظام اسلامی و دولت از طریق تقویت و ارتباطات موثر با این قشر امکان پذیر است.
حجت السلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه  در این دیدرا  با اشاره  به وظیفه  این مرکز برای حل مشکلات معیشتی روحانیت، گفتند: این مرکز تمام نیرو و توان خود را در این شرایط حساس به کار گرفته ولی با توجه به افزایش نرخ تورم، هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ای به مرکز تحمیل شده،که مساعدت سازمان برنامه و بودجه را می‌طلبد.

آقای پور اصغری در این دیدارها ضمن  تاکید بر نقش تاثیر گذار روحانیت در دست‌یابی به اهداف انقلاب، بر محدویت های پیش روی سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و افزود: هرساله دولت با محدویت‌های درآمدی مواجه می‌شود از این رو تلاش می‌کنیم تا با بهروری منابع و توزیع مناسب بودجه و نیز کاهش هزینه‌ها بر مشکلات پیش رو غلبه کنیم و در این مسیر دولت برنامه‌های خوبی را تدبیر کرده که انشالله در سال جاری با مدیریت صحیح اجرایی خواهد شد .

 معاون امورعلمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور در این سفر با،آیت الله سعیدی تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه (س)، آیت الله حسینی بوشهری امام جمعه قم،حجت الاسلام و المسلمین ربانی، رئیس مرکزخدمات حوزه‌های علمیه  و مدیران حوزه‌های علمیه خواهران کشور دیدار و گفتگو کرد.

 

 


٠٨:٤٥ - يکشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٣٣٠٤    /    تعداد نمایش : ١٢٥٠


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم