صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر از ادارات برتر استان قم در جشنواره شهید رجایی انجام شد

تقدیر از ادارات برتر استان قم در جشنواره شهید رجایی انجام شد

جشنواره شهید رجایی سال 1398 استان قم امروز شنبه در تالار معصومیه فرمانداری با حضور استاندار قم و معاونین ایشان و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار گردید. در این جلسه دکتر نوربخش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه ارزیابی عملکرد در استان اظهار کرد: ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در 7 محور، 32 شاخص، 99 زیرشاخص و 1000 امتیاز در محورهای عمومی صورت گرفت که 555 امتیاز توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، 270 امتیاز توسط دستگاه‌های همکار استانی و 175 امتیاز توسط سازمان اداری و استخدامی کشور انجام شده‌است.وی افزود: اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، شفافیت ، بهبود فضای کسب و کار و ارتقا بهره‌وری، ارتقا سلامت اداری، مسئولیت پذیری و پاسخگویی و استقرار نظام مدیریت عملکرد جزو محورهای عمومی ارزیابی دستگاه‌های اجرایی بوده است.

نوربخش با اشاره به شاخص‌های عمومی ارزیابی دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: درخواست و ارائه خدمات الکترونیکی، دفاتر پیشخوان دولت، استفاده از فناوری‌های نوین، توسعه زیرساخت دولت الکترونیک، استقرار نظام ارزیابی عملکرد، ارائه خدمات در میزخدمت و حذف دریافت کپی مدارک هویت جزو این شاخص‌ها است.

در ادامه استاندار قم با انتقاد از عدم مشارکت برخی دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی عنوان داشت: قابل توجیه نیست که دستگاهی عضو شورای اداری استان بوده ولی در فرآیند ارزشیابی برای شرکت در تنها جشنواره ملیِ ارزیابی دستگاه‌های اجرایی کشور مشارکت نکند. دکترسرمست با تأکید بر اینکه در آموزشِ مستندسازی، باید همه سازمان‌ها به‌صورت جدی شرکت کنند، افزود: برخی از شاخص‌ها در این زمینه جای بحث دارد و بعضی سازمان‌ها عملکرد خوبی داشتند که در ارزیابی جشنواره رتبه خوبی نیاورده‌اند.

استاندار قم با بیان اینکه در سیستم اداری انجام کار و پرداخت‌کار دو مقوله جداست تصریح کرد: بسیاری از سازمان‌ها بوده که خوب کار می‌کنند اما ارائه خوبی ندارند و سازمان‌هایی هم وجود دارند که خوب کار نمی‌کنند اما در انعکاس همان فعالیت‌ها موفق هستند.

در پایان مراسم، پس از اعلام نتایج ارزیابی عملکرد 50 دستگاه‌ اجرایی استان قم ، ادارات آب و فاضلاب شهری، جهاد کشاورزی، توزیع نیروی برق، امور اقتصادی و دارایی و امور مالیاتی که بالاترین امتیاز را در میانگین امتیازات عمومی و اختصاصی در میان ادارات استان کسب کرده بودند مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین در شاخص‌های عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و اداره کل صنعت، معدن و تجارت و در شاخص‌های اختصاصی کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به عنوان دستگاه‌های برتر معرفی شدند. در پایان مراسم نیز بصورت نمادین از تعدادی کارمندان نمونه دستگاه‌های استان تقدیر بعمل آمد.دانلود فايل : جشنواره_شهیدرجایی_2.JPG ( 122KB )


١٦:٠١ - شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣٤٠٧    /    تعداد نمایش : ٤٢٠


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم