صفحه اصلي > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري آيين اختتاميه سرشماري نفوس و مسكن 95 استان قم

برگزاري آيين اختتاميه سرشماري نفوس و مسكن 95 قم

 آيين اختتامیه طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان قم با حضور استاندار قم ، مسئولین استان و دست اندر کاران طرح برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه قم مراسم اختتامیه طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان قم با حضور استاندار قم ، مسئولین استان و دست اندر کاران طرح  عصر روز چهارشنبه در تالار معصوميه برگزار شد.

در ابتداي مراسم معاون آمار و اطلاعات سازمان گزارشي از روند اجرايي سرشماري ارائه نمود .

قائم مقام اجرايي سرشماري ياد آور شد با توجه به تركيبي بودن سرشماري اين دوره وتطبيق اطلاعات ثبت اينترنتي و ميداني اميد واريم نتايج اوليه سرشماري در بهمن ماه اعلام شود.

مهندس حسن رضوی در آيين اختتامیه سرشماری سال 1395در قم افزود: نتایج دقیق و قطعی سرشماری در بهمن ماه سال جاری اعلام ميشود .
وی ادامه داد: ما در ارتباط با نسبت جمعیت شهری، تغییرات نداشتیم، ولی جمعیت برخی مناطق استان قم دستخوش تغییرات گسترده ای شده است.
وی گفت: باید این تغییرات جمعیتی در مناطق مختلف استان قم مورد توجه مدیران استان برای تهیه زیرساخت های فرهنگی، ورزشی، آموزشی، رفاهی و ... باشد.
مدير اجراي سرشماري یادآورشد: در منطقه هشت قم، جمعیت نسبت به سال 90، حدود سه برابر شده و در مناطق 2 و 6 نیز افزایش جمعیت داشتیم.
در سایر مناطق استان قم افزایش جمعيت قابل ملاحظه ايي نداشتيم، ولی مناطق 8، 6 و2 باید از نظر زیرساخت با توجه به جمعیت آنها مورد توجه قرار گیرند.
وی گفت: اطلاعات سرشماری برای برنامه ریزی و مطالعات میدانی و مکانی مسئولان برای خدمات رسانی مطلوب به مردم استفاده می شود.
رضوی تصریح کرد: با وجودی که همه اطلاعات شهروندان با استفاده از کد ملی، در ثبت احوال ثبت می شود ولی ما از سرشماری مکانی بی نیاز نیستیم.
رئيس سازمان برنامه بودجه قم  گفت: سرشماری امسال چون ترکیبی از اینترنتی و میدانی بود، رکوردهای خوبی در قم ثبت شده که نمونه آن مشارکت نزدیک به 42درصدی اینترنتی بود. و اين نشان دهنده مشاركت مردم درتعيين سرنوشت خود مي باشد.
رضوی از سازمان ها و نهادهایی مانند آموزش و پرورش، صدا و سیما، هلال احمر، بسیج، کمیته امداد و بهزیستی به خاطر برنامه های تبلیغی و تشویقی برای حضور مردم در سرشماری اینترنتی تقدیر کرد.

پس از سخنان رئيس سازمان برنامه و بودجه استاندار قم طی سخنانی از زحمات دستگاهها و مأموران سرشماری قدردانی نمود و اظهار کرد: خدمت گزاری به مردم بهتری مدال افتخار بر سینه مسئولین است.

صادقی با اشاره به آمادگی بستر های اینترنتی برای مشارکت مردم در اجرای این طرح، اضافه کرد: حضور حداکثری و چشمگیر مردم در این طرح موجب افزایش خدمت رسانی و تحقق توسعه ی متوازن خواهد شد.

وی با تأکید بر ضرورت نهادینه شدن مدیریت بهینه در استفاده از منابع و زمان، ادامه داد: استفاده از ظرفیت های موجود در جامعه و افزایش همگرایی، کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت و رضایت مردم را درپی دارد.

 

 


١٠:٤٧ - پنج شنبه ٢ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٣٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٦


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم