صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري نوزدهمين جلسه اقتصاد مقاومتي

تحقق اقتصاد مقاومتي نيازمند تعامل و مشاركت دستگاهها با يكديگر است

دستگاه های اجرایی و نظارتی قم تا جایی که می توانسته اند مشکلات را رفع کرده و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی حرکت می کنند که تحقق هرچه بیشتر این امر نیازمند تعامل و مشارکت دستگاه ها با یکدیگر است.

سید مهدی صادقی روز پنجشنبه در نوزدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم در سالن امام جواد(ع) استانداری قم اظهار داشت: در استان، یک شورای نظارتی وجود دارد که در این شورا می توان مشکلات را مطرح کرد تا با هماهنگی و تغییر روش و اطمینان بخشی شاهد همراهی بیشتر در چرخه تولید و رونق اقتصاد باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد: همه نهاد ها و دستگاه ها ضمن اجرای وظایف خویش به تحقق اقتصاد مقاومتی در استان بپردازند.
وی با بیان این که تضاد کاری بین دستگاه ها باید از بین برود گفت: وقتی مشکلی ایجاد می شود باید بر اساس منطق به رفع آنان پرداخت تا تضاد کاری صورت نگیرد.
استاندار قم در ادامه افزود: 34 طرح با ارزش یک هزار و 800 میلیارد ریال در بخش های صنعت، کشاورزی، بهداشت و خدمات در دهه فجر امسال در قم به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: همچنین طرح های مختلفی به ارزش هفت هزار میلیارد ریال طی 2 سال در قم از اعتبارهای سفر رهبرمعظم انقلاب و رئیس جمهوری و سایر منابع به بهره برداری رسیده است.
صادقی در ادامه با اشاره به توسعه صنعت طیور در استان قم گفت: در رابطه با بحث این صنعت باید بانک ها با ارائه تسهیلات بخش خصوصی را همراهی کنند.
وی افزود: همچنین توسعه بخش فولاد شرکت غرب آسیا در راستای اشتغالزایی و ارتقای خط تولید نیازمند منابع مالی و بانکی است که امیدواریم این منابع مالی با مشارکت و همکاری صندوق توسعه ملی تخصیص یابد.
شرکت فولاد غرب آسیا به اهتمام سرمایه‌گذاران خصوصی و با تکیه بر تجربه‌ مدیران ارشد فولاد مبارکه در سال 1383 برای اجرای پروژه نورد ورق سرد به ظرفیت 550،000 تن در سال با ضخامت نهایی 0,18 تا 3 میلیمتر، عرض 600 تا 1700 میلیمتر و وزن هر کلاف 6 تا 30 تن با استانداردهای بین‌المللی، در زمینی به مساحت 53 هکتار و زیربنای 40،000 متر مربع در استان قم، 30 کیلومتری شهرستان دلیجان تاسیس شد.
بیشتر محصول های این واحد صنعتی در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، پوشش ساختمان‌ها، ورق‌های رنگی، ورق‌های گالوانیزه، قوطی سازی برای صنایع بسته‌بندی مانند رنگ روغن‌های صنعتی، کنسروسازی و غیره مصرف می‌شود.
صادقی همچنین با بیان این که رونق صنعت گردشگری نیازمند توافق بانک ها در سطح ملی است گفت: 50 درصد از سهم تولید استان در حوزه خدمات است که اگر تسهیلات از سوی بانک ها به سرمایه گذاران ارائه شود در توسعه گردشگری اثرگذار خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: گام های خوبی در حوزه های مختلف اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است که امیدواریم با همدلی و مشارکت نهادها و ارائه تسهیلات از سوی بانک ها استمرار یابد.

 

 

 


٠٩:٤٥ - شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٣٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٧٨


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم