صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

طراحي مدل اقتصاد مقاومتي استان

برگزاري چهارمين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان قم

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي قم ،این جلسه با حضور احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، مسئولان ارشد استان ، مسئولان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک های صنعتی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز تعدادی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی برگزار شد .

در اين جلسه رضوي اظهار داشت از نیمه دوم سال گذشته اقبال خوبی در حوزه سرمایه گذاری در سطح استان قم صورت گرفته است که این رونق در بخش صنعتی و گردشگری باعث ایجاد ظرفیت اشتغال و توسعه اقتصادی استان می شود.
وی افزود: بخش خصوصی در استان قم به خوبی فعالیت می کند به گونه ای که در چهارماهه امسال چهار برابر سال های گذشته زمین در شهرک های صنعتی قم واگذار شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا بانک ها برای ارائه تسهیلات و مدیران مربوطه برای تسهیل در سرمایه گذاری باید برنامه هایشان را با سرعت به پیش ببرند.
رئیس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قم با اشاره به این که هر نهادی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در استان قم فعالیت می کند گفت: در کنار دستگاه های اجرایی، بنیاد برکت و مستضعفان در حال اجرای طرح های عمرانی در روستاهای محروم استان قم هستند.
وی بیان داشت: توسعه استان قم با مجموعه کارهایی که در قبل و در حال حاضر انجام می شود روند رو به رشدی خواهد داشت.
وی با تاکید بر این که سه بخش دستجرد و کهک و سلفچگان دارای ظرفیت گردشگری هستند گفت: باید زیرساخت های گردشگری در این بخش ها تامین شود همچنین استان قم که محور گردشگری زیارتی است باید با ارائه خدمات پذیرای گردشگران و زائران داخلی و خارجی باشد.
رضوی اضافه کرد: بخش مرکزی با وجود معادن مختلف به عنوان ظرفیت معدنی استان باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در این حوزه برنامه ریزی های لازم انجام شود.
وی تجاری سازی محتواهای دیجیتال دینی و فرهنگی در استان را از دیگر توانمندی ها و زمینه های سرمایه گذاری برشمرد.

کلیات سند اقتصاد مقاومتی قم بر اساس ظرفیت ها و اولویت های استان ارائه و مقرر شد مسئولان اجرایی عضو ستاد اقتصاد مقاومتی دیدگاه ها و پیشنهادهای کارشناسی خود را در  ماه آتی برای جمع بندی و تصویب این سند ارائه کنند.

 ارائه گزارش سال 95 دستگاه های ذیربط در حوزه اقتصاد مقاومتی و طرح مشکلات موجود از دیگر موارد طرح شده در این جلسه بود.

پرداخت بیش از 220 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید ، به حدود 200 واحد صنعتی نیمه تمام یا نیمه فعال در سال 95  ، تثبیت چهار هزار شغل و ایجاد 70 شغل جدید، و همچنین افزایش چهار برابری واگذاری زمین به سرمایه گذاران در بهار امسال در مقایسه با  سال 95 در شهرک های صنعتی، و نیز سهم 5780 نفری، صنعت، معدن و تجارت قم از ایجاد اشتغال در سال 96، ناکافی بودن امکانات زیر ساختی از جمله آب و برق برای ایجاد یا گسترش طرح های تولیدی و صنعتی جدید، ضرورت توجه ویژه به گردشگری سلامت و مذهبی از مهمترین محورهای این گزارش ها بود.


٠٩:٢٢ - چهارشنبه ١٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٣٩    /    تعداد نمایش : ٦١٦


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم