صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

پنجمین جلسه اقتصاد مقاومتی

بسیج همه دستگاهها برای تحقق اقتصاد مقاومتی

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم - در پنجمین جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور خانم احمدی پور معاون رئیس جمهور و نماینده دولت در جلسات اقتصاد مقاومتی برگزار شد درباره راهکارهای معرفی جایگاه حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه( س) ،معرفی خانه های تاریخی باکاربری نمایشگاه گالری و اقامت ،معرفی فعالیت های حوزه های علمیه ، اختصاص تورهای گردشگری، زیارتی به زائران و گردشگران از از مهمترین محورها و مباحث جلسه بود که تصمیمات لازم اتخاذ شد.

استفاده از ظرفیتهای حرم مطهر ، جمکران و مراکز حوزوی و ضرورت دریاچه نمک از دیگر مباحث جلسه بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر جلسه اظهار داشت:نهادهای عمومی و دولتی استان برای مشارکت بخش خصوصی و بازسازی و بهسازی بافت فرسوده شهری قم همکاری داشته باشند و به عنوان یک تکلیف این مسئله را مد نظر داشته باشند.

وی گفت :معاونت عمرانی استانداری جهت تخصیص منابع مصوب برای بازسازی بافت فرسوده اقدام نماید.

احمدی پورگفت: باید برنامه دستگاههای استان  در مسیر رسیدن به صنعت گردشگری برای توسعه اقتصاد مقاومتی باشد .

استاندار قم مدل يابي صورت گرفته براي فعاليت هاي استان در زمينه ي اقتصاد مقاومتي را مورد توجه قرار داد و گفت: كار كارشناسي بسيار خوبي در اين راستا صورت گرفته است و مدل تعيين شده بر اساس ويژگي هاي استان قم بوده است.
وي با تاكيد بر حفظ ساختار جذب سرمايه گذاري و تقويت حمايت از آن در سال جاري ادامه داد: بايستي سهم استان در زمينه ي جذب منابع داخلي و خارجي محقق شود.
نماينده عالي دولت در استان گفت: سرمايه گذاري در استان قم بايستي بر اساس الگوهاي تعيين شده صورت بگيرد.
استاندار قم ابراز اميدواري كرد: سياست هاي اقتصاد مقاومتي با تداوم حمايت هاي دولت بهبود بخشيده شوند.
صادقي همچنين بحث بافت فرسوده استان قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به طرح هاي تهيه شده براي اصلاح بافت فرسوده اظهار داشت: اين طرح بايستي با طرح تفضيلي استان قم هماهنگ باشد تا در آينده دچار ناهمگوني در منظر شهري نباشيم. صادقی استاندار قم هم  گفت: حمایت از سرمایه گذار و ارائه اختیارات لازم به آنها در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی استان لازم و ضروری است و تمام دستگاهها باید برای رسیدن به این هدف بسیج شوند
.


١١:٤٣ - چهارشنبه ١١ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٦    /    تعداد نمایش : ٥٠٨


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم