صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

براي تحقق شعار امسال همه مردم و مسئولان بايد بسيج شوند

دكتر نوبخت:

براي تحقق شعار امسال همه مردم و مسئولان بايد بسيج شوند /حمايت از كالاي ايراني ضرورت حياتي براي كشور است

 

معاون‌رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با تاكيد بر توجه به نامگذاري سال جاري از سوي رهبر معظم انقلاب تصريح كرد: دولت با تمام توان از سرمايه گذاران و توليدكنندگان و كار آفرينان داخلي براي تحقق شعار امسال و توسعه همه جانبه كشور در مسير رشد اقتصادي حمايت خواهد كرد.

به گزارش مركز‌اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل، دكتر محمد باقر نوبخت، درباره نامگذاري سال ۱۳۹۷ به عنوان «سال حمايت از كالاي ايراني» از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي گفت: تحقق شعار امسال در كنار حمايت و پشتيباني مالي دولت از بخش غير دولتي، بايد بستر سرمايه گذاري مردمي در جامعه ارزان و آسان باشد تا كالاهاي داخلي از حيث كمي و كيفي رشد پيدا كند.

معاون‌رئيس‌جمهور تصريح كرد: حمايت از كالاهاي ايراني و توليد داخلي ضرورت حياتي براي كشور است.

وي ادامه داد: براي ترغيب و تشويق مردم به مصرف كالاهاي ايراني بايد در كشور توليد از نظر كيفي قابل رقابت با اجناس ساير كشورها باشد كه در اين خصوص مسئوليت توليدكنندگان را دو چندان مي‌كند.

سخنگوي دولت اظهارداشت: امسال براي دستيابي به رشد اقتصادي هشت درصد نيازمند سرمايه گذاري ۷۰۰ هزار ميليارد توماني هستيم ولي منابع دولت تنها ۳۸۶ هزار ميليارد تومان است بنابراين همه آحاد مردم بايد در عرصه هاي مختلف اقتصادي حضور جدي داشته باشند.

دكترنوبخت با اشاره به ضرورت مشاركت بخش عمومي و خصوصي در جهت توسعه اقتصادي كشور گفت: اين يك مدل اقتصادي موفق در دنيا است و دولت مجوز اجراي اين مدل را در بودجه ۹۷ از مجلس شوراي اسلامي دريافت كرده است تا منابع خود را بيشتر در جهت حمايت از بخش خصوصي هزينه كند.

وي اضافه كرد: براي تحقق شعار امسال همه مردم و مسئولان بايد بسيج شوند و از توليد داخلي به معناي واقعي حمايت و پشتيباني كنند


١١:٥٤ - شنبه ١٨ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٦٦٣    /    تعداد نمایش : ٣٣٩


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم