صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار ریاست سازمان با مراجع و علمای قم

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به مناسبت فرارسیدن سال نو با تعدادی از مراجع عظام و علمای قم دیدار کرد. سید حسن رضوی در معیت  استاندار محترم، معاونین استاندار، مشاور امور روحانیت وزیر کشور و فرماندار قم با آیت الله حسینی بوشهری، آیت الله یزدی، آیت الله العظمی نوری همدانی، آیت الله العظمی علوی گرگانی و آیت الله سید حسن خمینی دیدار کردند.
آیت الله حسینی بوشهری در این دیدار با بیان اینکه مشکلات اقتصادی باعث کم شدن بودجه های عمرانی برای برطرف کردن مشکلات گردیده است، اظهار داشت: برای رفع این مشکلات باید به فکر جذب سرمایه گذار بود.
امام جمعه قم با تأکید بر این که در این سالها شاهد فعالیت های بسیار خوبی در استان در بحث خدمات عمرانی هستیم، عنوان کرد: موضوع جذب سرمایه و تشویق سرمایه گذار کار اساسی مسئولین استان است و باید برای این مسئله فکر اساسی کرد تا پروژه های ناتمام زودتر بهره برداری شوند.
آیت الله حسینی بوشهری مسئله ی اعتراضات دی ماه را نیز مورد توجه قرار داد و با تاکید بر آسیب شناسی و بررسی دلایل این اتفاقات اظهار داشت: باید مسئولین به فکر رفع آسیب های اجتماعی باشند.
آیت الله یزدی نیز  برخدمت رسانی بهتر مسئولین به مردم تأکید کرد و گفت: اگر خدمت رسانی به مردم برای رضای خدای باشد، قطعا آثار آن دو چندان خواهد بود.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه شرایط فرهنگی قم بهتر از سایر استانهاست، اظهار داشت: انتظار این است به مسائل فرهنگی شهر قم توجه بیشتری شود و شاهد مسائل فرهنگی در بعضی از قسمت های شهرنباشیم.
وی همچنین نقش مسئولین در استفاده از کالای داخلی را بسیار مهم دانست و گفت: باید این کار آن قدر مورد توجه مسئولین قرار گیرد تا کالاهای خارجی جایگاه خود را در داخل کشور از دست بدهند.
آیت الله یزدی با بیان اینکه دولتمردان هم برای استفاده ازکالاهای داخلی به جد به میدان بیایند و از این طریق به اقتصاد کشور و تحقق شعار سال از سوی رهبر انقلاب تحقق ببخشند، اظهار داشت: ادارات دولتی باید در استفاده از کالای داخلی الگو باشند.
آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید نیز در دیدار استاندار قم گفت: خدماتی که مسئولین به نظام و مردم انجام می دهند، اگر برای رضای خدا و صادقانه باشد، ارزش آن دو چندان است.
ایشان با بیان اینکه انتقادات همیشه باعث پیشرفت درکارها نیست، بلکه با مذاکره می توان مشکلات را بهتر حل و فصل کرد، افزود: این سخن نورانی اهل بیت(ع) است که توصیه می کنند و قطعا هم باید این گونه حرکت کرد، تا رفاقت و انس بیشتر شود و از آن طرف کارها بهتر صورت گیرد.
آیت الله العظمی علوی گرگانی با بیان اینکه مردم ما، انسان های شایسته و متدین هستند و از مسئولین خدمت گزار تشکر می کنند، اظهار داشت: مردم فرق بین مسئول خدمت گزار و غیر خدمت گزار را می دانند و به همین دلیل درهر حالی از مسئول خدمتگزار قدردانی می کنند.
این مرجع تقلید همچنین به بعضی پروژه های بر زمین مانده از جمله مونوریل اشاره کرد و خواستار پیگیری مسئولان برای رفع مشکلات این پروژه ها شد.
آیت الله العظمی نوری از مراجع تقلید نیز در دیدار مسئولان استانی، با اشاره به جایگاه استان قم گفت: این استان از جایگاه خاصی در روایات برخوردار است و به همین دلیل نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولین است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه خدمت به مردم عبادت است اظهار داشت: حق مردم این است، مسئولین به آنها خدمت کنند و درعین حال برای خدمت رسانی خود ارزش قائل باشند.
آیت الله العظمی نوری همدانی افزود: مسئولین طوری خدمت کنند، که مردم از فعالیت صادقانه آنها راضی باشند و این رضایت برای خدا باشد.
آیت الله سید حسن خمینی نیز در دیدار نوروزی مسئولان استان به مساله ی بحران آب در کشور اشاره کرد و گفت: حل این مساله نیازمند یک عزم همگانی است.
ایشان با اشاره به پمپاژ ناامیدی در کشور از سوی گروه های مختلف افزود: نظام اسلامی به دستاوردهای خوبی نائل گشته است؛ ولی در معرفی این موفقیت ها به مردم دچار مشکل و سردرگمی هستیم.
آیت الله فاضل لنکرانی در این دیدار  اظهار کرد: اقدامات و کار دولت های مختلف در طول سالیان بعد از انقلاب در مسیر توسعه کشور بوده است.
ایشان با انتقاد از القای افکار منفی در جامعه در مورد کم کاری مسولین، افزود: باید موانع توسعه در کشور شناسایی و رفع شوند تا خدمات دولتمردان برای مردم نمود عملی پیدا کند.
آیت الله فاضل لنکرانی روند رو به رشد استان قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: تغییرات و پیشرفت های قم در حوزه های مختلف کاملا محسوس است و این مهم جز با تعامل و کار خالصانه در بین مسولین استان بدست نمی آید.
سید مهدی صادقی استاندار محترم  قم نیز در این دیدارها به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته، پرداختند.


١٢:٢٩ - سه شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٦٦٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٠


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم