صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

هم‌انديشي در تربيت نيروي انساني خلاق در دانشگاه ها از اولويت‌هاست

دومين جلسه كارگروه سياست‌گذاري «جايگاه آموزش و پژوهش و دانشگاه‌ها در اقتصاد ملي» به ميزباني معاونت امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور برگزار شد.

به گزارش مركز‌اطلاع‌رساني،‌ روابط عمومي و اموربين‌الملل سازمان برنامه و بودجه، اين نشست با حضور معاون آموزشي وزير علوم تحقيقات و فناوري، ‌دكتر سعيدنمكي معاون امور علمي،‌ فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور، ‌دكترغلامرضا گرايي نژاد رئيس‌امور آموزش عالي،‌ تحقيقات و فناوري سازمان و جمعي از مديران ارشد و روساي دانشگاه ها در محل سازمان برنامه و بودجه كشور تشكيل شد.

دكتر نمكي ضمن تخصصي خواندن اين گونه جلسات گفت: هدف اصلي از برگزاري اين نشست القاء انديشه عدم تخصيص منابع دولتي به دانشگاه ها به بهانه صرفه‌جويي نيست، بلكه مصرف بهينه منابع كشور اعم از دولتي و غير دولتي در آموزش عالي و تربيت نيروهايي است كه بتوانند در نظام ارائه خدمت و خلق ثروت نقش آفريني موثر داشته باشند.

وي ابراز اميدواري كرد كه دستاوردها و رهنمودهاي اينگونه جلسات منتهي به نتايج مطلوب و كاربردي براي طرح درنشست‌هاي بعدي باشد.

بنا به اين گزارش،‌ در اين جلسه سه گزارش تهيه شده براي ۳ پنل كه حاوي سئوالات اصلي براي ارائه نظر، بحث و تبادل نظر در پنل‌ها بود توسط دكتر گرائي‌نژاد ارائه شد. در ادامه، اعضاي كارگروه نظرات خود رادرخصوص محتواي گزارش‌ها و سئوالات مطرح شده براي هر پنل اعلام كردند.


١١:٥٤ - سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٦٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٤


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم