صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

آمارگیری طرح جامع ترافیک شهر قم

به گزارش خبرنگار مهر، عباس ذاکریان ظهر دوشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنکاران که در شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به طرح مطالعات جامع حمل و نقل شهر قم اظهار داشت: در جهت سهولت تردد و کاهش ترافیک در سطح شهر قم آمارگیری طرح جامع ترافیک شهر قم آغاز شده و از مردم می‌خواهیم اطلاعات دقیق و درستی در فرم‌های توزیع شده ارائه دهند.

وی با بیان اینکه این آمارگیری به دو صورت حضوری و اینترنیت انجام می‌شود، گفت: در روش حضوری شهروندان باید پرسش نامه‌های توزیع شده را دقیق تکمیل کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: فرم‌های آمارگیری در روش اینترنتی از ۱۵ اردیبهشت‌ماه به مدت دو هفته در سایت شهرداری قم قرار می‌گیرد و کسانی که در این نوع آمارگیری شرکت کنند به قید قرعه دوچرخه دریافت می‌کنند.

۲۰۰ دوربین نظارتی تا پایان سال شماره پلاک متخلفان را ثبت می‌کند

وی ابراز داشت: همچنین معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم برای حفظ ایمنی تردد و ثبت شماره پلاک متخلفان تاکنون ۹۰ دوربین نظارتی در سطح شهر نصب کرده که تا پایان سال این تعداد به ۲۰۰ دوربین می‌رسد.

ذاکریان تصریح کرد: بر اساس نیاز شهر و آماری که در پرسش نامه‌ها از شیوه سفر و تردد مردم در طول سال دریافت می‌شود مطالعات جامع شهری صورت می‌گیرد.

وی افزود: ایجاد پایگاه داده‌های عرضه و تقاضای حمل و نقل، ایجاد مدل ترافیکی شهر در نرم افزار، برآورد تقاضای سفرهای آینده، بازنگری توسعه سامانه حمل و نقل انبوه‌بر، بازنگری شبکه اتوبوسرانی و تاکسیرانی نسبت به وضع موجود، بازنگری شبکه معابر نسبت به وضع موجود از جمله اهداف طرح مطالعات جامع حمل و نقل شهر قم است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در پایان تأکید کرد: هر اندازه مردم در تکمیل دقیق پرسش نامه‌های آماری همکاری کنند تصمیم خوبی گرفته می‌شود.


٠٨:٠٥ - سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٦٩٩    /    تعداد نمایش : ٤٢٩


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم