صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم

استاندار قم با اشاره به بخش نامه ابلاغ شده به دستگاه هاي دولتي براي خريد كالاي توليد داخل گفت: دستگاه هاي اجرايي گزارش خريد كالاهاي اساسي خود را ارائه دهند.
به گزارش روابط عمومی استانداری قم سید مهدی صادقی استاندار قم در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم طي سخناني با بیان اینکه در چارچوبه ی قوانین و مقررات، در بحث مالیات بهترین شرایط را داریم گفت: در یک سال گذشته همه ي مسائل ارجاع شده به اداره كل امور مالياتي حل شده اند.
استاندار قم با بيان اينكه یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی نقدپذیری و قبول مسئوليت است، گفت: نباید همه‌ی مشکلات را به بخش های دیگر ارجاع دهیم.
صادقی با اشاره به اينكه همه در شرایط حاضر و آینده ی اقتصادی نقش داریم افزود: در تعاملات درون سیستمی بایستی تعامل و هماهنگی لازم برقرار باشد.
نماينده عالي دولت در استان ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یک کار انتزاعی نیست و تحقق این شعار نیازمند تغییرات ملموس فرهنگی و توجه دولت و بخش خصوصی به حوزه ی عملکرد خود است.
وی با اشاره به شعار سال 97 با عنوان حمایت از کالای ایرانی افزود: این مسئله داراي حجت عقلی و شرعی است و فرایند مصرف بایستی در چارچوب این شعار باشد.
استاندار قم گفت: قبلا نیز بخش نامه داده بودیم که از کالای تولید خارجی استفاده نشود و اولویت خرید با محصولات تولید استان باشد.
صادقی افزود: در بحث خرید سیمان تنها 20 درصد از مصرف استان قم از تولیدکنندگان بومی تهیه می شود که این مسئله یک نمونه از عدم توجه به استفاده از کالای بومی است.
نماینده عالی دولت در استان همچنین بحث مکلف نمودن آموزش و پرورش برای خرید لباس فرم دانش آموزان از تولیدکنندگان استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: این کار 18 میلیارد تومان درآمد برای بخش خصوصی در قم به همراه داشت که بایستی الگوی همه ی دستگاه های دولتی باشد.
وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید گزارشی از وضعیت خرید کالاهای مورد نياز خود ارائه نمایند.
استاندار قم همچنین با اشاره به ضرورت توجه به دولت الکترونیکي توسط بخش دولتي گفت: دولت تدبیر و امید به حقوق شهروندی و گردش اطلاعات و فسادستیزی توجه خاص دارد و تحقق دولت الکترونیک یکی از مهمترین رویکردها برای تحقق اهداف دولت است.
محسن بهشتی معاون امور عمرانی استاندار قم در این جلسه با اشاره به احداث شهرک چاپ و نشر و نمایشگاه بین المللی قم در مسیر قم- تهران گفت: در حال بررسی ایجاد راه مستقل از آزادراه قم- تهران هستیم تا از ترافیک اتوبان جلوگیری شود.
مهرداد غضنفری امرایی نیز با بیان اینکه احداث بازارچه ها از تکالیف قانونی شهرداری هاست، گفت: در بحث حمایت از این کار ارزشمند شهرداری قم پیش قدم شده است و امیدواریم مشوق های لازم را ارائه دهند.
وی گفت: در راستای تصویب مکان و مولفه های راه اندازی این بازارچه ها که می تواند تولیدات استان خصوصا در حوزه ی بانوان را در بر بگیرد، جلسه ای برگزار خواهد شد.
یونس عالی پور معاون امور زائرین استاندار قم نیز در این جلسه با بیان اینکه حدود نیمی از سوغات استان قم وارداتی است اظهار داشت: این مسئله زیبنده ی شهر قم نیست و بایستی برای تولید این کالاها که ویژگی رقابتی را نیز دارا هستند تدابیر لازم اندیشیده شود.
ارائه ی مشوق های مالیاتی، حمایت از فروشگاه های عرضه کننده ی کالای تولید داخل و ارتقاء جایگاه خوشه های تولید از جمله مباحث مطروحه در این جلسه بود.

 


٠٩:٢٢ - پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٢    /    تعداد نمایش : ٣٧٤










سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم