صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین جلسه شورای برنامه ریزی استان در سال97

برگزاری اولین جلسه شورای برنامه ریزی استان در سال97

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان روز شنبه مورخ 15 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد

 طرح واگذاری زمین به باشگاه سوارکاری و تولید کمپوست گیاهی دستور اول جلسه و دستور دوم جلسه به نحوه توزیع عوارض ارزش افزوده شهری و روستایی استان اختصاص داشت .

واگذاری زمین به دو سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد باشگاه سوارکاری و واحد تولید کمپوست گیاهی با اکثریت آراء تصویب شد.

پس از رای گیری در خصوص دستور اول جلسه؛دستور دوم جلسه نحوه توزیع مالیات برارزش افزوده ردیف (1)بند(ب) ماده 6 قانون برنامه ششم توسعه موردبحث و بررسی قرار گرفت .

باتوجه به این ماده قانونی و بند (ط) قانون بودجه سال97 کل کشور توزیع عوارض ارزش افزوده در تهران و سایر شهرهای مشابه نسبت جمعیتی شهر به روستا به نسبت 88 درصد نقاط شهری و 12 درصد نقاط روستایی و عشایری مبنی برنحوه توزیع عوارض ارزش افزوده، بین مناطق شهری و روستایی تشخیص شرایط مندرج در این بند قانون به عهده شورای برنامه ریزی و توسعه استان واگذار شده است.در صورتی که این نسبت در کل کشور توزیع عوارض ارزش افزوده به نسبت 30درصد روستاها و 70 درصد شهرها توزیع شده است.

پس از ارائه دیدگاه های مخالف وموافق برمبنای دو پیشنهاد توزیع در سال 97 ، مقرر شد دونماینده محترم مجلس به عنوان ناظر که در مجلس حضور داشتند نظریه استفساریه مجلس محترم در خصوص ابهام در برداشت مصوبه مذکور ودیوان محاسبات استان رای مشورتی از نظر حقوقی را دراین باره دریافت و در جلسه آتی شورای برنامه ریزی و توسعه جهت تصمیم گیری ارائه دهند.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت:به استناد نامه ریاست محترم سازمان امور مالیاتی کشور تا زمان تصمیم گیری در این باره توزیع عوارض ارزش افزوده طبق روال سال گذشته و به نسبت هفتاد درصد شهری و 30 در صد روستایی انجام می شود.

استاندار نیز در پایان این جلسه با اشاره به ورود بیش از 4 میلیون مسافر به استان ، از همه دست اندرکاران خدمت رسانی قدردانی کرد گفت :نظر تفسیری مجلس و دیوان محاسبات درباره نحوه توزیع درآمد مالیات بر ارزش افزوده باعث اتقان تصمیم گیری شورای برنامه ریزی خواهد شد .


١٨:٠١ - يکشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢١    /    تعداد نمایش : ٣٢١


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم