صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید از مناطق كويري و بيابانهاي مستعد ريزگرد قم

بازدید از مناطق كويري و بيابانهاي مستعد ريزگرد در استان قم

مهندس رضوی ریاست سازمان مدیریت  به همراه سید مهدی صادقی استاندار قم روز چهارشنبه  30 خرداد ، از مناطق كويري و بيابانهاي مستعد ريزگردقم را مورد بازدید قرا دادند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم  در این دیدار که با حضور برخی از مدیران ذی ربط استانی انجام شد، اقدامات صورت گرفته در راستاي كويرزدايي از جمله مالچ پاشي و كاشت گياهان سازگار با مناطق بياباني را از نزديكمزود بررسی قرار گرفت.

استاندار قم با اشاره به وضعيت بحراني 100 هزار هكتار از اراضي بياباني استان قم اظهار داشت: به دنبال تامين منابع لازم براي كاهش وسعت مناطق مستعد توليد ريزگرد هستيم.
وی  در حاشيه اين بازديد با اشاره به رتبه ي اول قم در بيابان زايي نسبت به مساحت اين استان اظهار داشت: به همين جهت مسئولين مرتبط وظيفه ي سنگيني در راستاي كاهش مناطق بياباني و مقابله با ريزگردها دارند.
وي با بيان اينكه 400 هزار هكتار بيابان در قم داريم افزود: وضعيت 100 هزار هكتار از اين بيابانها بحراني است و به دليل وسعت زياد و كمبود اعتبارات، اتفاقات مطلوب هنوز رخ نداده است.
صادقي استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ي ملي را يكي از راهكارهاي تامين بودجه ي لازم براي بيابان زدايي دانست و افزود: به دنبال اين هستيم تا منابع لازم جهت پوشش 10 تا 15 هزار هكتاري به صورت سالانه را محقق نماييم.
استاندار قم با اشاره به مالچ پاشي 200 هكتاري در منطقه ي حسين آباد قم گفت: نهال كاري نيز علارغم همه ي مشكلات در حال انجام است.
وي تصريح كرد: مسئولان سازمان جهاد كشاورزي نگاه مثبتي به استان قم دارند، ولي بايستي اعتبارات بيشتري براي استان قم در نظر گرفته شود.

 


٠٨:١٥ - پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٢٢    /    تعداد نمایش : ٣٣٥


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم