صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی قم

دیدار مهندس رضوی با رئیس جهاد دانشگاهی قم

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم

رئیس جهاد دانشگاهی قم  روز  چهارشنبه30خرداد با حضور در سازمان مدیریت و برنامه استان با ریاست  سازمان دیدار و گفتگو کرد.

 در این دیدار که با حضور دکتر حیدری ریاست جهاد دانشگاهی قم و  برخی از معاونین ایشان  برگزار شد . بر لزوم همکاری و استفاده از ظرفیت  های علمی جهاد دانشگاهی برای حل مشکلات استان تاکید شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این دیدار با اشاره به فعالیت خوب و موفق جهاد دانشگاهی استان در سال های اخیر به این نکته اشاره کرد: که با توجه مشکلات روزمره و ضروری که در دستور کار مدیران استانی قرار میگیرد به دلیل ضرورت و تسریع در تصمیم گیری، معمولا از کلان اندیشی برای ریشه کنی مشکل و راه حل های  علمی قدری فاصله گرفته می شود و حضور حلقه های علمی و اساتید صاحب نظر دانشگاهی در این جلسات می تواند این خلاء را پر نماید و بجاست  بستر سازی لازم جهت حضور این تیم های کارشناسی در کارگروه ها و کمیته ها ی استانی فراهم گردد.

رئیس  جهاد دانشگاهی قم و هیئت همراه  در این دیدار ضمن بر شمردن برخی از دستاورد های خوب این مرکز در سال های گذشته و برنامه های منسجمی که جهت شناسایی معضلات و مشکلات قم  توسط اساتید و تیم های  علمی مورد بررسی قرار گرفته ،  به اولویت بندی  مباحث پیش روی استان اشاره کردند و اظهار داشت  : برخی از مشکلات استان مثل بازسازی بافت فرسوده شهری  و ساخت مسکن ، بیابان زدایی ، توسعه زیارت و زائرین  و نیز  بررسی مباحث اقلیمی قم ، علاوه بر رونق کسب کار و ایجاد اشتغال ، در حمایت از کالای ایرانی  نیز تاثیر چشمگیری دارد که جهاد دانشگاهی در این مباحث ورود کرده و تحقیقات خوبی را انجام داده و آماده همکاری با ادارات  استان می باشد.

وی در ادامه افزود:  معمولا پس از شناسایی مشکلات با ادارات ذی ربط و مدیران استانی نشست ها و طرح موضوع و ارائه راه حل ها صورت می پذیرید ولی متاسفانه به دلیل نبود اهرم و ضمانت ا اجرائی  و تفاوت دیدگاه آن مجموعه به حل مشکل ، کار  نیمه کاره رها می شود،   که این مستلزم ورود دستگاه های نظارتی و ستادی مثل استانداری و  سازمان مدریت و برنامه ریزی می باشد .

مدیر نظام فنی و  اجرایی سازمان در این جلسه ضمن ابراز  خرسندی از برگزاری این نشست گفتند با توجه به سرعت رشد روز افزون توسعه شهری در استان قم متاسفانه شاهد مشکلات و معضلات جدیدی هستیم که قبلا برای آنها در  برنامه توسعه شهری تدابیر لازم اندیشیده نشده است  و امروز با آنها مواجه شدیم. مشکلاتی مثل آلودگی هوا ، ریز گرده ، تغییر بافت شهری که با اقلیم قم سازگاری ندارد ،پدیده خشک سالی  و کم آبی، که با رشد  شهر نشینی و مهاجرت به قم،  این استان را دچار مشکل کرده است؛ همه اینها  لزوم  ورود جامعه دانشگاهی و اساتید برای حل این بحران ها ضروری می کند .

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت در این جلسه ضمن بیان ضرورت  کلان اندیشی  مدیران در برنامه ها  و حل مشکلات استان  بر پرهیز از راه حل های مقطعی،تاکید داشتند.

مهندس رضوی در پایان این جلسه  ابراز آمادگی کردند تا برخی از مباحث طرح شده  در این جلسه را  برای همفکری و تبادل نظر بین  مدیران استان و  اساتید جهاد دانشگاهی در  کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح گردد.


١٠:٤١ - پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٣


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم