صفحه اصلی > دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی 


  چاپ        ارسال به دوست

ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قم

نهمین جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قم

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قم كه با حضور سعید اوحدی معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد

 در این جلسه که به دبیری  جناب آقای مهندس رضوی ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد ؛

در ابتدای  این جلسه جناب آقای رضوی گزارش مختصری از  فعالیت های این ستاد و پیگیری مصوبات جلسات گذشته بیان نمود

در ادامه سید محمد صادقی استاندار قم با اشاره به موقعيت استان قم در بحث گردشگري مذهبي، تامين 55 درصد از اشتغال استان از طريق مشاغل مردتبط با گردشگري و خدمات را مورد توجه قرار داد و افزود: همين مسئله موجب شده است تا سازمان ميراث فرهنگي به عنوان معين استان قم در جلسات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي تعيين شود.
وي با بيان اينكه در بخش گردشگري با هزينه ي كمتري نسبت به صنعت مي توان ايجاد شغل نمود خاطرنشان كرد: اميدواريم با حمايت سازمان ميراث فرهنگي بتوانيم الگوهاي استان قم در اقتصاد مقاومتي را محقق نماييم..
سعید اوحدی معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نيز در اين جلسه با اشاره به وضعیت اقتصادی استان قم اظهار کرد : نرخ بیکاری در این استان طی چند سال اخیر از 14 درصد به حدود 10 درصد رسیده است و این آمار برای استان قم امیدوار کننده است.
وی با بيان اينكه در بخش گردشگری با سرمایه گذاری بین 50 تا 100 میلیون تومان یک شغل به وجود خواهد آمد، گفت: با توسعه این بخش می‌توانیم آمار بیکاری را در استان قم کاهش بدهیم.
اوحدي خاطرنشان كرد: 2400 ميليارد تومان سهم حوزه گردشگري كشور است كه با اين اعتبار مي توانيم حدود 30 هزار شغل ايجاد كنيم و اميدواريم استان قم نيز از آن بهره مندي خوبي داشته باشد


١٤:٢٨ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٥٨٥    /    تعداد نمایش : ٩٢٨


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم