صفحه اصلی > دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی 


  چاپ        ارسال به دوست

نخستين نشست شوراي هماهنگي روسا و نمايندگان حوزه‌هاي اطلاع‌رساني و روابط عمومي استان‌ها

نخستين نشست شوراي هماهنگي روسا و نمايندگان حوزه‌هاي اطلاع‌رساني و روابط عمومي مركز،‌ استان‌ها و واحدهاي تابعه برگزار شد

اين نشست كه به منظور انسجام بخشي و هماهنگي سياست هاي روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه مركز و استان‌ها برگزار شده بود،‌ نمايندگان روابط‌عمومي ۳۱ استان كشور حضور داشتند.

مهدي قمصريان،‌ رئيس مركز اطلاع‌رساني، ‌روابط‌عمومي و اموربين‌الملل سازمان ضمن خيرمقدم به حاضرين گفت: اين جلسه كه يك اتفاق خوب و مهم  زيرساختي است از مطالبات دكتر نوبخت رياست سازمان نيز به شمار مي‌رود. ایشان با بيان اينكه قوي‌ترين مستندسازي در سازمان برنامه و بودجه انجام مي‌‌گيرد،‌ گفت: سازمان برنامه داراي غني‌ترين مجموعه اطلاعات اقتصادي است كه به اعتقاد من متاسفانه تاكنون به صورت كاربردي و مناسب به مستندسازي اطلاعات برمبناي شاخص‌هاي علمي انجام نگرفته است.

قمصريان با اشاره به اينكه روابط‌عمومي بايد در همه حوزه‌ها رشدي يكسان و توام با يكديگر داشته باشد،‌ افزود: يكي از اهداف برگزاري اين نشست، ‌هم‌انديشي و همفكري به‌منظور انعكاس مطلوب مجموعه اقداماتي است كه دولت در تمام برهه‌ها انجام داده است.

رئيس مركز اطلاع‌رساني، ‌روابط‌عمومي و اموربين‌الملل يكي از مهم‌ترين اولويت‌هاي سازمان برنامه و بودجه را پاسخگويي عنوان كرد و گفت در هر حوزه‌اي ما موظف به پاسخگويي هستيم؛ اين مساله به قدري حائز اهميت است كه  رييس‌جمهور، شوراي اطلاع‌رساني دولت را مكلف به پاسخگويي صحيح به جامعه كرده است

وي از مديران و مسوولان مراكز روابط‌عمومي استان‌ها خواست تا مجموعه اقدامات سازمان خود و واحدهاي تابعه در استان مربوط را حداقل طي يك سال گذشته در قالب گزارشي مديريتي كه حاوي چشم‌انداز، استراتژي  و نقاط قوت و ضعف سازمان باشد،‌ به مركز ارائه دهند تا مركز اطلاع‌رساني، ‌روابط‌عمومي و اموربين‌الملل سازمان برنامه و بودجه بتواند مجموعه اقدامات استان‌ها را جمع‌آوري ورتبه‌بندي روابط‌عمومي‌سازمان‌ها را اجرايي كند.

قمصريان ابراز اميدواري كرد تا با انجام رتبه‌بندي روابط‌عمومي‌استان‌ها،‌ در ارديبهشت ماه سال آينده با برگزاري يك گردهمايي در سازمان برنامه و بودجه شاهد معرفي رتبه‌هاي برتر روابط‌عمومي در بين استان‌ها‌ باشيم.


در ادامه اين نشست افشين برمكي، مشاور معاون امور اقتصادي و هماهنگي برنامه و بودجه سازمان گزارشي درخصوص مهم‌ترين ويژگي‌هاي لايحه بودجه سال ۱۳۹۷ ارايه كرد و گفت: از همكاراني استاني خود تقاضا داريم،  اطلاع‌رساني فعاليت‌هاي دولت را به‌درستي در استان خود تبيين كنند و در جهت شفاف‌سازي لايحه بودجه ۱۳۹۷ كشور، مركز را ياري دهند.

امير باقري سخنگوي ستاد بودجه و رئيس امور اقتصاد كلان سازمان برنامه و بودجه يكي ديگر از سخنرانان اين نشست بود كه در سخنان خود به تعامل دولت و مجلس بر سر بودجه ۱۳۹۷ اشاره كرد و گفت: دولت دوازدهم چند برنامه بسيار مهم از جمله افزايش رشد اقتصادي، كاهش فقر مطلق، ساماندهي هدفمندي يارانه‌ها و اصلاح قيمت انرژي و ...را سرلوحه كار خود قرار داده كه در بودجه ۹۷ تجلي پيدا كرده است.

سخنگوي ستاد بودجه سازمان، تصريح كرد: در راستاي شفاف سازي بودجه، امسال براي نخستين مرتبه تمام پيوست‌هاي بودجه در سايت سازمان برنامه و بودجه منتشر شد تا مشخص شود هر دستگاهي چه ميزان بودجه در اختيار دارد.


١٠:٠٦ - دوشنبه ٢٥ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٥٨٩    /    تعداد نمایش : ١١٣٣


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم