صفحه اصلی > دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در سالن امام جواد (ع) استانداری برگزار شد

مهندس رضوی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان قم اظهار کرد: در سال 95، 42 پروژه به ارزش 782 میلیارد تومان به عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی توسط استاندار قم ابلاغ شد، تمام این پروژه‌ها به جز سه پروژه پیشرفت خوبی را داشتند و میانگین پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان، 80 درصد است.

وی ادامه داد: پروژه احداث فاضلاب شهر قم با استفاده از اعتبارات بانک توسعه اسلامی بیشتر از برنامه تعیین شده پیشرفت داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم افزود: در سال 96، 41 پروژه اقتصاد مقاومتی به خصوص در بخش شهری و گردشگری توسط استانداری قم ابلاغ شد، تکمیل این پروژه‌ها زمان بر است و تا سال 97 و 98 طول خواهد کشید.

رضوی با اشاره به رشد مشارکت نهادهای استان قم در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: سه مجموعه شهرداری قم، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، پروژه‌های خودشان را به سمت پروژهای اقتصاد مقاومتی هدایت کردند، یکی از اهداف این پروژه‌ها ارتقای بهره وری و نیز تقویت بخش گردشگری استان قم است.

وی ادامه داد: به دنبال ارائه نتایج پایش پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان قم به صورت ماهیانه در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم هستیم، باید مدیران استان برای تکمیل این پروژه‌ها تلاش کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: اتصال گمرک استان قم و شهرک صنعتی شکوهیه و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن در قالب طرح‌های ملی مصوب شده است و امیدواریم که این پروژه‌ها در سال آینده عملیاتی شود، اتصال مراکز اقتصادی استان قم به راه آهن موجب تحول اقتصادی در استان خواهد شد.

 


٠٨:١٢ - شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٦٣٤    /    تعداد نمایش : ٨٤٤


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم