صفحه اصلی > آرشیو اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري چهارمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي

برگزاري چهارمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي

به گزاش واحد روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قم، چهارمين جلسه ستاد فرماندهي با حضور استاندار و نماينده محترم قم در مجلس شوراي اسلامي و اعضاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي قم در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، در ابتداي جلسه مديركل جهاد كشاورزي استان ارائه گزارشي در خصوص اقدامات و برنامه هاي مختلف در راستاي اقتصاد مقاومتي ارائه نمودند. پس از بحث و تبادل نظر پيرامون اين گزارش مديركل دفتر هماهنگي امور اقتصادي  استانداري درخصوص جلسه با بانكهاي استان در حضور اعضاي ستاد گزارشي را ارائه نمودند.

پس از ارائه گزارش توسط مهندس آوري فرد رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي عنوان نمودند كه بهره وري سرمايه مغفول مانده و در برنامه ششم توسعه تاكيد زيادي بر بهره وري در بخشهاي مختلف شده است.واينكه بانكهاي خصوصي استان مي بايست در خدمت توسعه استان باشند.

تاكيد اقاي امير ابادي براين بود كه تصميمات جلسات در راستاي اقتصاد مقاومتي باشد. و مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتي به صورت فوري و به دور از بوركراسي اداري انجام شود.عدم توان در رقابت ، عامل اصلي تعطيلي واحدهاي توليدي است.همچنين آسيب شناسي علت عدم جذب منابع بانكها مي بايست بررسي شود.

 در پايان استاندار با اشاره به برخی از ویژگی‌های استان قم اظهار کرد: بانک‌های خصوصی از این ظرفیت‌ها و ویژگی‌ها، استفاده برند، به همین علت باید با حمایت از بخش گردشگری و واحدهای تولیدی در رونق چرخه اقتصادی و صنعتی مشارکت کنند.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف اجرایی رسالت مشخصی در تحقق ارکان اقتصاد مقاومتی دارند، اضافه کرد: برای افزایش بهره‌برداری از تولیدات کشاورزی فعالان این عرصه باید به سمت استفاده از تجهیزات و فناوری‌های نوین سوق داده شوند.
استاندار قم، بازسازی و بهسازی قنات‌های این استان را نیازمند نظر کارشناسی شده دانست و تصریح کرد: در سال جاری باید اعتبارات لازم برای این عملیات اختصاص پیدا کند.
وی در پایان سخنان خود به تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: امیدواریم در سال اقدام و عمل بتوانیم برنامه‌ها و اقدامات مطلوبی را در راستای تحقق ارکان اقتصاد مقاومتی انجام دهیم


١٣:٠٤ - سه شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٢٤١    /    تعداد نمایش : ١٠٩٥


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم